חיוך מאושר הוא חיוך ישר

הפנים שלנו הם כרטיס הביקור שלנו. כולנו אוהבים להיראות אסתטיים ויפים ולכן בעשורים האחרונים התפתחו מאוד הניתוחים האסתטיים לפנים, אבל מה שווים פנים יפות בלי שיניים ישרות? החיוך שלנו יכול להמיס לבבות או לדחות. כדי להשיג את השיניים שישלימו את החיוך שלנו ויגרמו לנו להרגיש ביטחון, כדאי להתחיל ביישור שיניים.

אם נשאל נגלה שלדעת רבים יישור שיניים הוא תהליך כואב הדורש הרבה סבלנות ומכער את החיוך שלנו עם גשר לא אסתטי. אך בשנים האחרונות התהליך התפתח מאוד וישנן דרכים חדשות וטכנולוגיה מתקדמת יותר כדי להשיג את התוצאות הרצויות.

האם ניתן לפנות לכל רופא שיניים?

רפואת השיניים התפתחה מאוד במהלך השנים וכבר בסוף שנות השבעים נקבעה ההבחנה שהמונח הכללי, רופא שיניים אינו כל כך מדויק ויש צורך להפריד בין רופא השיניים הכללי לעומת ההתמתחויות השונות הקיימות ברפואת הלסת והשיניים.

ישנם מומחים שונים לרפואת הפה והלסת, העקירות, שחזורי השיניים וכמובן אורתודנטים. כאשר רופא שיניים כללי יכול לעזור לנו בנושאים שונים אך בעת הצורך גם רופא השיניים יפנה אותנו למומחה בנושא מסוים. כדאי מאוד לפנות למומחים בתחום היישור כדי להתייעץ לפני החלטת הטיפול ולא לפנות לכל רופא שיניים מאחר ומומחים המוסמכים ליישור שיניים יהיו בקיאים יותר מבחינת הידע והניסיון ויהיו להם מגוון רחב יותר של פתרונות להציע.

אילו פתרונות יש היום?

היום ניתן להשיג יישור שיניים ללא גשר. מה שנחשב בעבר לנורמה ולפתרון היחידי להשגת שיניים ישרות הפך להיות לאמצעי אחד מיני רבים. הטכנולוגיה וההבנה הקיימים היום מתחשבים בקיצור זמן הטיפול אך מתחשבים גם בגורמים נוספים.

היום ניתן להשתמש באמצעים חדשניים שניתן להסיר מהפה במהלך היום. גשר בשיניים מקשה מאוד על שמירת ניקיון הפה ועל מראה אסתטי, בייחוד כאשר אנחנו אוכלים. האמצעים הקיימים היום פותחו תוך התחשבות בשיקולים האלו וניתן להוציא אותם מהפה בזמן האוכל וצחצוח השיניים מבלי לעכב את התיישרות השיניים.

גשר לשיניים יכול להיראות לא יפה והדבר יכול להטריד מאוד את מי שצריך להסתובב עם הגשר כל הזמן. הנושא כל כך התפתח עם הזמן שגם הגשר שכולנו מכירים התפתח מאוד. אורתודנטים ורופאים המתמחים ביישור שיניים מבינים את הצורך האסתטי שלנו להיראות טוב. ניתן להשתמש בגשר גם בלי שיבחינו בו כאשר אנחנו מחייכים, היום ישנם סוגי גשרים מוסווים כמו גשר שקוף, גשר אחורי, קוביות בצבע השן. כאשר כל השיטות יעילות, גם גשר לשיניים וגם התקנים אחרים ליישור השיניים ומומלצות על ידי מומחים.

ניתן לבצע תהליכים לשינויי מקום השיניים והלסתות כמעט בכל הגילאים ואפילו על שיני חלב כדי להגיע לשיניים יפות בגיל צעיר. מבוגרים גם כן נהנים מפיתוחים חדשים ולא צריכים לחשוש להסתובב עם גשר בשיניים בגיל מבוגר.