השתלות שיניים – איך לבחור את הרופא הנכון?

אחד מטיפולי השיניים המורכבים ביותר שקיימים היום, הוא טיפול השתלות שיניים. מדובר שלא מעט אנשים עוברים אותו, בגין מצב של חוסר שיניים או בגין מצב לפיו עליהם להסיר שיניים קיימות, בגלל ריקבון, דלקות, מחלות, חבלות או בגלל סיבות אחרות.

טיפול השתלת שיניים הוא טיפול לא פשוט אשר דורש הרבה מאוד סבלנות מצד המטופל וידע מקצועי נרחב מצד המטפל. לא כל רופא שיניים מסוגל ויכול לבצע עבודה זו, אלא רק רופאים שעברו התמחות ספציפית בנושא. לכן, חשוב מאוד לפנות אל רופאים מסוימים, לשמוע דעות של מספר אנשי מקצוע, לקרוא מאמרים מקצועיים בנושא ולדעת לקראת מה הולכים.

חשוב להדגיש, טיפול השתלות שיניים מתבצע כיום בכמה מישורים. הוא יכול להתבצע במרפאות שיניים, על ידי רופאים שמתמחים בכך, הוא יכול להתבצע בבתי חולים שיש להם מרפאות שיניים, במרכזים רפואיים, כולל מרכזים אסתטיים שמציעים שירות זה וכן במסגרת מרפאות שיניים של הקופה. מן הסתם, ההבדל בין כל השירותים הנ"ל, הוא במחיר שצריך לשלם, בתדירות הטיפול, אופי הטיפול, ובלוח הזמנים שלו.

טיפול השתלות שיניים כולל בתוכו מספר רבדים, הרובד הראשון קשור לתוכנית הטיפול על פיו יעבוד הרופא, הרובד השני מתייחס לכל ההכנה לקראת הטיפול, כולל מדידות והכנה לקראת הטיפול, והרובד השלישי מתייחס לטיפול עצמו, כולל שלבי הביקורת שמגיעים אחרי סיומו בפועל. כל אחד מהשלבים הוא חשוב, כל אחד מהם קשור לשני, ואם חלק מסוים לא יתבצע בצורה מקצועית, ייתכן מאוד שייגרם נזק למטופל, ומן הסתם, כל הטיפול יתבצע בצורה לא מקצועית ולא טובה.

כיצד בוחרים רופא לטיפול השתלות שיניים

בשלב הראשון עלינו לקרוא על הטיפול, על מנת לדעת מה בדיוק אנחנו אמורים לעבור. סביר להניח שאנחנו נקבל עדכון שעלינו לבצע את הטיפול מרופא השיניים שלנו אשר יאבחן את מצבם וייתכן שאף יתייעץ עם רופא בכיר בשביל לקבוע מה עלינו לעשות. זאת כמובן בהנחה ולא מדובר במקרה חירום עקב מחלה, תאונה, פציעה או כל דבר אחר.

בשלב השני, אנחנו נצטרך לפנות אל רופאי שיניים שמתמחים בטיפול השתלות שיניים, מתוך מטרה לקבל חוות דעת מקצועיות. במסגרת השיחות אנחנו נקבל הצעות מחיר לתוכניות טיפול וכן לוח זמנים, אז נוכל להחליט מה מתאים לנו ומה לא.

בשלב השלישי, חשוב שאנחנו ניפגש עם הרופא אצלו אנחנו רוצים לעבור את הטיפול, נשאל אותו את כל השאלות ההכרחיות, וכך נוכל לבצע את התהליך בראש שקט ובצורה בטוחה.

חשוב להבהיר, אנחנו לא יכולים שלא לבצע את הטיפול הזה. לאורך זמן עלול להיגרם לנו נזק הרבה יותר משמעותי. לכן חשוב מאוד לבצע את הטיפול ולא להתחמק ממנו, גם אם הוא כואב, לא נוח ולוקח זמן. אם נעשה אותו אצל רופא מקצועי, נהנה ממבנה שיניים חדש ואיכותי. אם יש לכם אזרחות פורטוגלית (מידע נוסף) או של מדינה אחרת בנוסף לישראלית ואתם רוצים לעשות טיפול השתלות שיניים שם, יתכן וזאת אפשרות טובה שתחסוך לכם כסף, אבל חשוב לוודא שאתם פונים אל מומחה אמין בתחום.